Sportovní vyžití a aktivity

Cyklotrasy

Celou oblast Osoblažska včetně polského příhraničí protínají hojně využívané cyklotrasy. Vzhledem k zanedbatelné frekventovanosti místních komunikací jsou tyto trasy vhodné pro rodiny s dětmi. Náročnější cyklisté směřují do jesenického podhůří, kde si užijí také hornatého terénu. Na svých cyklovýletech můžete zamířit do Zlatých Hor (zlatorudné doly), Karlovic, Vrbna pod Pradědem (rodinné sklárny) a do mnoha dalších zajímavých míst.

Tenisové a volejbalové kurty

Pro rekreanty holdující tenisu a volejbalu, jsou v areálu osoblažského lesoparku k dispozici 2 antukové tenisové kurty a volejbalové hřiště.

Minifarma v Osoblaze

Skvělý zážitek v Osoblaze nabízí mimo jiné také minifarma paní Pavly Václavíkové. Je možné využít nabídky projížďky na koních, anebo se jen tak kochat pohodou mezi spoustou domácího zvířectva. www.minifarmaosoblaha.estranky.cz

Koupaliště

V příjemném sportovně relaxačním areálu osoblažského lesoparku je k dispozici koupaliště s bazénem 50 x 25 m. Vedle bazénu je umístěno také brouzdaliště pro malé děti.  

In-line dráha

Pro aktivní sportovní nadšence byl v roce 2010 v osoblažském lesoparku vybudován 800m dlouhý okruh pro vyznavače in-line bruslení. 

Víceúčelové hřiště

Pro osoblažské návštěvníky je k dispozici také víceúčelové hřiště pro tenis, volejbal, nohejbal, kopanou, košíkovou. Využívání tohoto zařízení je zdarma po předchozí domluvě se správcem objektu.

Rybolov

Milovníci rybolovu si mohou po zakoupení obecních povolenek užít svého sportu na rybnících v Osoblaze nebo v obci Bohušov, a také v místních pstruhových vodách.

Plážový volejbal

V rekreačním areálu obce Bohušov, vzdálené 6 km, se nachází beachvolejbalové hřiště.

Myslivost

Oblast Osoblažska je již po desetiletí vyhledávanou lokalitou mezi vyznavači myslivosti. Po předchozí domluvě se zodpovědnou osobou mysliveckého spolku mohou návštěvníci využít příležitosti lovu srnčí, daňčí a černé zvěře.

Sportovní soustředění

Turistická ubytovací zařízení v Osoblaze hojně využívají oddíly kolektivních sportů ke svým soustředěním. Naše zařízení je vhodné pro ubytování sportovců zabývajících se sporty s menším počtem členů. Např. tenis, cyklistika, atletika, orientační běh apod.