Infrasauna

Jak již sám název napovídá, jedná se o využití blahodárného, lékařsky prokázaného, infračerveného světla (známého také pod názvem „zářící teplo“) pro tzv. saunování lidského těla.

Určitě všichni znáte ten úžasný pocit, když po dlouhé zimě opět vysvitne sluníčko a všichni se těšíme, jak budeme dopřávat svému unavenému tělu dotyky teplých slunečních paprsků. Jak sluníčko do našeho těla dodá toliko potřebnou energii a vnitřní pohodu. Naše tělo a nervový systém potřebuje světelnou energii pro své správné fungování. Toto teplo a příval energie ale nemusí zmizet s prvním mráčkem. Díky infrasaunám si tento pocit můžete dopřát kdykoliv po něm zatoužíte.

Z lékařského hlediska jsou infrasauny mnohem vhodnější než sauny klasické. Jelikož pro „zahřátí“ se v tomto typu saun používá „zářící teplo“ nedochází k přehřívání okolního vzduchu v kabinách. Teplota v infrasauně se pohybuje jen kolem 55°C, kdežto v saunách klasických to může být až 90°C. Proto si infrasaunování mohou dopřávat i osoby, jejichž kardiovaskulární systém není zcela v pořádku.

Paprsky infrasauny pronikají přímo do hloubky svalové tkáně, kterou ohřívají. Do našeho těla se dostává 80-90% tohoto tepla, které aktivuje v našem těle řadu blahodárných procesů. Zbytek tepla je rozptýlen v infrakabině sauny.

Přijímané teplo vyvolává v našem organismu zvýšení tělesné teploty, které na nás působí jako lék. Infrasauna aktivuje v našem těle imunitní systém – zvyšuje se tak naše obranyschopnost vůči nepříznivým okolním vlivům. Zároveň dochází k doplnění energie, zrychluje se krevní oběh a nepociťujeme takovou únavu a zvýšenou potřebu spánku. Díky tomu se pak hned cítíme všichni mnohem lépe.